דבר היושב ראש

חברים יקרים,

אנו בפתחו של הקיץ, ולפנינו פעילויות המחצית השנייה של השנה.
שני אירועים מרכזיים מתוכננים להתקיים בקיץ, ומופיעים בתוכנית העבודה של המחוז: אירוע משפחות בפארק מים ביולי־אוגוסט; ומסיבת סוף קיץ לקראת סוף חודש אוגוסט. בנוסף, בכוונתנו לארגן בשיתוף בית הלוחם מגוון אירועי קיץ, ומומלץ להתעדכן אודות האירועים. בהזדמנות זו, אני קורא לחברים שטרם הצטרפו לבית הלוחם להירשם, וליהנות ממגוון השירותים שהבית מעמיד לרשותנו.

בעקבות מפגשים עם חברים המוכרים על פוסט טראומה וזיהוי צרכים ייחודיים, החלטנו על חידוש פעילותו של הפורום הקיים וחיזוקו במתנדבים נוספים, שיובילו אותו לעשייה ממוקדת מטרות וצרכים למען ציבור חברים זה. אני פונה לחברים השייכים לקבוצה זו, ליצור קשר עם המשרד ולהצטרף לפורום. ב־ 27 במאי התקיים כנס בבית הלוחם, לתיאום ציפיות ולהכרת הצרכים והבקשות.

כמדי שנה, גם השנה נקיים אירוע עבור חברינו מהמגזר הערבי, אך במתכונת שונה. האירוע יתקיים בין חג הרמדאן לעיד אל־אדחא ויכלול הופעה אמנותית וארוחה חגיגית.

ברצוני לעדכנכם לגבי תזכיר חוק הנכים, כי אנו לקראת סיום הדיונים בוועדת העבודה והרווחה, כאשר נותרו כמה נושאים אשר נתונים במחלוקת בין הארגון ובין אגף השיקום. נושאים אלו יידונו בוועדה מצומצמת, בראשות יו"ר הוועדה ובהשתתפות חברי כנסת שהם חברי הוועדה. בין השאר יידונו נושאים כמו תשלומי היתר, מבחן הכנסה, ניידות וכדומה.

מאחל לכם חופשת קיץ מהנה וצוננת.
שלכם ולמענכם,

אורן אקרמן
יו"ר המחוז